Masterchef 2022 Metin Yavuz kimdir?

masterchef

Masterchef 2022 Metin Yavuz kimdir? Hakkında merak edilen pek çok farklı konu vardır. Masterchef Metin Yavuz kaç yaşında, nereli, evli mi ya da sevgilisi var mı? Masterchef Metin Yavuz’un Instagram adresi nedir, mesleği nedir ve nerelerde çalışmış? İşte detaylar…

Aslen Bolu Mengenli olan Metin, 24 yaşındadır. 2014 yılından beri aşçılıkla uğraşan Metin, aile ve arkadaşlarının ısrarıyla Masterchef’e katılmıştır. Ulusal Genç Şefler yarışmasını birincilikle tamamlayan Metin’in babası ve dedesi de aşçılıkla uğraşmış şeflerdir.

Masterchef 2022 Metin Yavuz kimdir?

İlk turda dülger balığı ile yarışmaya katılan Metin, hazırladığı tabakla Mehmet ve Somer Şef’ten evet, Danilo Şef’ten ise hayır oyu aldı.

İkinci turda ise Çağlar ve Koray ile eşleşmesinde, şefler yarışmacılardan mutancana hazırlamalarını istediler. Verilen sürenin sonunda rakiplerini elemeyi başaran isim Metin oldu ve ana kadro için yarışmaya hak kazandı.

Ana kadro seçmelerinde yarışmacılardan, kabak çiçeği dolması hazırlamaları istendi. En başarılı tabakları hazırlayan 8 yarışmacı, ikinci tur için tekrar mutfağa girdi. İkinci turda yaratıcılık bölümünde yarışmacılardan kiraz kullanarak yaratıcı bir yemek hazırlamaları istendi.

Gecenin sonunda şeflerin verdiği karara göre, ana kadroya giren ilk isim Metin Yavuz oldu.

Nişanlı ve evlilik hazırlığında olan Metin Yavuz’un Instagram adresine ise buraya tıklayarak ya da aşağıdaki Instagram ikonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İş ya da akademik yaşam farketmeksizin alanında başarılı diğer isimler hakkında yazılarımıza ulaşmak için buraya tıklayınız.