Masterchef 2022 Onur Biçim kimdir?

masterchef türkiye

Masterchef 2022 Onur Biçim kimdir? Hakkında merak edilen pek çok farklı konu vardır. Masterchef Onur Biçim kaç yaşında, nereli, evli mi ya da sevgilisi var mı? Masterchef Onur Biçim’in Instagram adresi nedir, mesleği nedir ve nerelerde çalışmış? İşte detaylar…

24 yaşındaki Onur, yarışmaya Antalya’dan katıldı. Aslen Diyarbakırlı olan Onur Biçim, uzun zamandır aşçılık mesleğiyle uğraşıyor. 14 yaşından beri mutfakta olduğunu söyleyen Onur, hiçbir eğitim almadan alaylı olarak meslekte yükselmiş. Daha önce otellerde çalışan Onur Biçim, şu an Antalya’da bir restoranda çalışıyor. Masterchef‘in hayatı için bir dönüm noktası olduğunu söyleyen Masterchef Onur, oldukça iddialı bir yarışmacı.

Masterchef 2022 Onur Biçim kimdir?

Onur, ilk turda kuzu karski yemeği ile Mehmet ve Danilo Şef’ten evet, Somer Şef’ten hayır oyu almıştı. İkinci turda Metehan ve Göktuğ ile eşleşmişti. Süt helvası tatlısıyla rakiplerini eleyen Onur, ana kadro seçmelerine katılmaya hak kazandı. Seçmeler sırasında yarışmacılardan şekerpare hazırlamaları istendi. Normalde en iyi 8 tabak seçilirken, şefler yalnızca 2 tabağı beğendiğini açıkladı. Bu da ikinci turda Onur ve Tolga’nın yaratıcılık oyunu oynamasını sağladı. Masterchef Onur, ana malzemenin böbrek olduğu tabağıyla, ana kadroya girmeyi başaran 3. isim oldu.

Masterchef Türkiye’nin 9. haftasında 6 yarışması eleme potasına girdi. Eleme oyununda yarışmacılardan fındık kullanarak yaratıcı bir tabak hazırlamaları istendi. Yaratıcılık oyunundan sonra Metin, Onur ve Ayaz eleme oyununun ikinci etabına kaldı. Bu etapta şef yemeği olan ‘tiryaki’ hazırlamaları istendi. Gecenin sonunda rakiplerinin gerisinde kalan ve yarışmaya veda eden isim, Onur Biçim oldu. 

Nişanlı ve evlilik hazırlığında olan Metin Yavuz’un Instagram adresine ise buraya tıklayarak ya da aşağıdaki Instagram ikonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İş ya da akademik yaşam farketmeksizin alanında başarılı diğer isimler hakkında yazılarımıza ulaşmak için buraya tıklayınız.