Masterchef Türkiye 2021 Tunahan Ak kimdir?

tunahan ak

Masterchef Türkiye 2021 Tunahan Ak Kimdir? Tüm detayları ile yarışmacıyı tanıyalım.

Masterchef Türkiye 2021 Tunahan Ak Kimdir?

Tunahan Ak Kimdir?

Masterchef 2021’in en genç yarışmacılarından biri olan Tunahan Ak, 19 yaşındadır. Yarışmaya İstanbul’dan katılan Tunahan, aşçılık lisesinden mezun olmuştur. Bolu’da 4 sene yatılı okuyan Tunahan, 1,5 yıldır Kadıköy’de çikolata imalathanesinde çalışmıştır. Esprili tavırları ile dikkatleri üzerine çeken Tunahan, hayatında bir değişiklik istediği için yarışmaya katıldığını belirtmiştir.

Tunahan Ak’ın Masterchef Yolculuğu

İlk turda tatlı patates yatağında bonfile hazırlayarak şeflerin beğenisine sunan Tunahan Ak, şefleri gülme krizine soktu. Şeflerin verdiği kararla bir üst tura çıkmaya hak kazandı. İkinci turda Azade ve Mehmet ile eşleşen Tunahan, bir üst tura çıkmak için kabak çorbası yemeği hazırladı. Şeflerin verdiği kararla rakiplerini geride bırakarak üst tura yükseldi. Ana kadro seçmelerinde barbunyalı profiterol yaparak Masterchef 2021’in ana kadrosuna dahil olmayı başardı.

Ekranlarında heyecan, eğlence ve mutfak bilgilerini içeren yarışma programı, TV8 kanalında yayınlanmakta ve jüri koltuğunda Somer Sivrioğlu, Danilo Zanna ve Mehmet Yalçınkaya oturmakta. Acun Ilıcalı’nın yapımcısı olduğu MasterChef Türkiye 2021’in yarışmacıları, kadrosundaki önemli jüri üyelerinin yanısıra konuk jüri üyeleri karşısında da ter döküyorlar. Programın detaylı incelemesi ve diğer yarışmacılar hakkında detaylar yazımızda.