Masterchef Türkiye 2021 Tahsin Küçük kimdir?

tahsin küçük

Masterchef Türkiye 2021 Tahsin Küçük Kimdir? Tüm detayları ile yarışmacıyı tanıyalım.

Masterchef Türkiye 2021 Tahsin Küçük Kimdir?

Tahsin Küçük Kimdir?

Yarışmaya Kocaeli’nden katılan Tahsin Küçük, 23 yaşındadır. Babası sayesinde bu işe erken başladığını söyleyen Tahsin, 13 yaşından beri mutfakla iç içe olduğunu dile getirmişti. Aslen Trabzonlu olan Tahsin, mutfağın dışında birçok dans türüne de ilgili olduğunu söylemişti. Okan Üniversitesi gastronomi mezunu olan Tahsin Küçük, 2015 yılında ‘Ver Fırına’ isimli yemek yarışmasına katılmıştır. Geçtiğimiz yıllarda Yemekteyiz isimli programa da katılan Tahsin Küçük, ilginç tavırları ile dikkatleri üzerine çeken bir yarışmacıdır.

Tahsin Küçük Masterchef Yolculuğu

Tahsin Küçük, Masterchef’in ilk turunda konfi tekniğiyle pişirilmiş somon hazırladı. Üç şeften evet alan Tahsin, ikinci tura yükseldi. İkinci turda Burak, Tahsin ve Mercan eşleşmesi yapıldı. Yarışmacılardan köz biber sosu hazırlamaları istendi. Tahsin, rakiplerini geride bırakarak bir üst tura çıkmaya hak kazandı. Ana kadro seçmelerinde yarışmacılardan kitel yapmaları istendi. Yarışmacılar verilen 40 dakikanın sonunda hazırladıkları yemekleri şeflerin beğenisine sundu. En iyi tabaklar yaratıcılık oyunu için tekrar mutfağa girdi. Bu turda yarışmacılardan anjelik eriğini kullanarak yaratıcı bir yemek hazırlamaları istendi. Gecenin en iyi tabağını hazırlayarak ana kadroya dahil olan isim, Tahsin Küçük olarak belirlendi.

Dörtlü Finale kadar yükselen ve Mastechef gömleği giyen Masterchef Tahsin, Masterchef üçüncüsü olarak yarışmayı tamamlayan isim oldu.

Ekranlarında heyecan, eğlence ve mutfak bilgilerini içeren yarışma programı, TV8 kanalında yayınlanmakta ve jüri koltuğunda Somer Sivrioğlu, Danilo Zanna ve Mehmet Yalçınkaya oturmakta. Acun Ilıcalı’nın yapımcısı olduğu MasterChef Türkiye 2021’in yarışmacıları, kadrosundaki önemli jüri üyelerinin yanısıra konuk jüri üyeleri karşısında da ter döküyorlar. Programın detaylı incelemesi ve diğer yarışmacılar hakkında detaylar yazımızda.