Masterchef Türkiye 2021 Sergen Özen kimdir?

sergen özen

Masterchef Türkiye 2021 Sergen Özen Kimdir? Tüm detayları ile yarışmacıyı tanıyalım.

Masterchef Türkiye 2021 Sergen Özen Kimdir?

Sergen Özen Kimdir?

Aslen Tekirdağlı olan Sergen Özen, 25 yaşındadır. Otelcilik lisesinden mezun olan Masterchef Sergen, 9 yıldır aşçılık mesleği ile uğraşmaktadır. Köftecilik üzerine dükkanı olan Sergen Özen, geçtiğimiz sene de yarışmaya katılmıştır. Ancak yemeğine sos eklemeyi unuttuğu için eleme turundan geçememiştir. Bu sene ise geçen sezonki hatayı yapmayacağını ve yarım kalan hesabı kapatacağını söyledi.

Sergen Özen’in Masterchef Yolculuğu

Sergen, ilk turda mantarlı kuzu eti ve demi glace sos hazırladı. Şeflerden 3 evet alarak bir üst tura yükseldi. İkinci turda Görkem, Yasemin ve Sergen eşleşmesi yapıldı. Yarışmacılardan soğan çorbası hazırlamaları istendi. Ana kadro seçmelerinde ise yedeklere kalan yarışmacı, Masterchef’in 16. koltuğuna oturmak için büyük bir mücadele verdi. Yarışmacılardan ilk turda dalyan köfte hazırlamaları istendi. En iyi köfteyi hazırlayan yarışmacılar final turuna çıktı. Final turunda yarışmacılardan kavunun başrolde olduğu yaratıcı bir yemek hazırlamaları istendi. Hazırladığı tabakla rakiplerini geride bırakan Sergen Özen, Masterchef 2021’in 16. yarışmacısı olarak seçildi.

Dörtlü Finale kadar yükselen ve Mastechef gömleği giyen Masterchef Sergen, Masterchef dördüncüsü olarak yarışmayı tamamlayan isim oldu.

Ekranlarında heyecan, eğlence ve mutfak bilgilerini içeren yarışma programı, TV8 kanalında yayınlanmakta ve jüri koltuğunda Somer Sivrioğlu, Danilo Zanna ve Mehmet Yalçınkaya oturmakta. Acun Ilıcalı’nın yapımcısı olduğu MasterChef Türkiye 2021’in yarışmacıları, kadrosundaki önemli jüri üyelerinin yanısıra konuk jüri üyeleri karşısında da ter döküyorlar. Programın detaylı incelemesi ve diğer yarışmacılar hakkında detaylar yazımızda.