Masterchef Türkiye 2021 Safanur Bol kimdir?

safanur bol

Masterchef Türkiye 2021 Safanur Bol Kimdir? Tüm detayları ile yarışmacıyı tanıyalım.

Masterchef Türkiye 2021 Safanur Bol Kimdir?

Safanur Bol Kimdir?

19 Ağustos 1998 doğumlu olan Safanur Bol, yarışmaya İzmir’den katılmıştır. 23 yaşındaki yarışmacı, aslen Bursalıdır. Safanur Bol Gemlik Celal Bayar Anadolu Lisesi’nde eğitim gördü. İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde Mutfak Sanatları ve Yönetimi okuyan yarışmacı, 2020 yılında bu bölümden mezun olmuştur. Ege Üniversitesi’nde Agroekoloji ve Sürdürülebilir Tarım üzerine yüksek lisans yapıyor. Yurt dışı deneyimi bulunan yarışmacı, İzmir’de bir pastanede çalışıyor. 

Safanur Bol’un Masterchef Yolculuğu

İlk turda balık yemeği hazırlayarak yarışmaya katılan Safanur, 3 şeften evet alarak bir üst tura çıkmaya hak kazandı. İkinci turda Safanur, Bahriye ve Azize eşleşmesi yapıldı. Yarışmacılardan pastırmalı humus hazırlamaları istendi. Rakiplerini geride bırakarak bir üst tura çıkan isim, Safanur Bol oldu. Masterchef’in 41. bölümünde yarışmacılardan sac tava yapmaları istendi. En iyi sac tavayı hazırlayan yarışmacılar, final turuna yükseldi. Final turunda yarışmacılara patlıcan verildi ve yaratıcı bir tabak hazırlamaları istendi. Gecenin sonunda Masterchef 2021’in ana kadrosuna dahil olan isim, Safanur Bol oldu.

Ekranlarında heyecan, eğlence ve mutfak bilgilerini içeren yarışma programı, TV8 kanalında yayınlanmakta ve jüri koltuğunda Somer Sivrioğlu, Danilo Zanna ve Mehmet Yalçınkaya oturmakta. Acun Ilıcalı’nın yapımcısı olduğu MasterChef Türkiye 2021’in yarışmacıları, kadrosundaki önemli jüri üyelerinin yanısıra konuk jüri üyeleri karşısında da ter döküyorlar. Programın detaylı incelemesi ve diğer yarışmacılar hakkında detaylar yazımızda.