Masterchef Türkiye 2021 Rabia Nur Çamurlu kimdir?

rabia nur çamurlu

Masterchef Türkiye 2021 Rabia Nur Çamurlu Kimdir? Tüm detayları ile yarışmacıyı tanıyalım.

Masterchef Türkiye 2021 Rabia Nur Çamurlu Kimdir?

Rabia Nur Çamurlu Kimdir?

Aslen Rizeli olan Rabia Nur Çamurlu, 21 yaşındadır. Liseyi Ortaköy Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde okumuştur. 2019 yılında Nişantaşı Üniversitesi Aşçılık Mutfak Sanatları Şef Eğitmenliği Bölümü’nden mezun olan Rabia Nur, 2021 yılında ise Anadolu Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünü bitirmiştir. 

Rabia Nur Çamurlu’nun Masterchef Yolculuğu

İlk turda pancar soslu, sarımsak püreli levrek yapan Rabia Nur, 3 evet alarak bir üst tura çıkmayı hak kazandı. İkinci turda ise Özlem, Rabia Nur ve Selim düellosu yapıldı. Yarışmacılardan etli sebze çorbası hazırlamaları istendi. Rakiplerini elemeyi başaran Rabia, haftalarca ana kadroya girebilmek için mücadele verdi. Masterchef’in 82. bölümünde yarışmacılardan sufle hazırlamaları istendi. Gecenin sonunda en iyi sufleyi hazırlayan ve ana kadroya giren son isim Rabia Nur Çamurlu oldu.

Ekranlarında heyecan, eğlence ve mutfak bilgilerini içeren yarışma programı, TV8 kanalında yayınlanmakta ve jüri koltuğunda Somer Sivrioğlu, Danilo Zanna ve Mehmet Yalçınkaya oturmakta. Acun Ilıcalı’nın yapımcısı olduğu MasterChef Türkiye 2021’in yarışmacıları, kadrosundaki önemli jüri üyelerinin yanısıra konuk jüri üyeleri karşısında da ter döküyorlar. Programın detaylı incelemesi ve diğer yarışmacılar hakkında detaylar yazımızda.