Masterchef Türkiye 2021 Pelin Zaman kimdir?

pelin zaman

Masterchef Türkiye 2021 Pelin Zaman Kimdir? Tüm detayları ile yarışmacıyı tanıyalım.

Masterchef Türkiye 2021 Pelin Zaman Kimdir?

Masterchef Pelin Zaman Kimdir?

Yarışmaya İstanbul’dan katılan Pelin Zaman, 2 Mayıs 1988 tarihinde doğmuştur. Havalimanında yolcu hizmetleri memurluğu yapan Pelin, işletme mezunudur. 2 sene açık öğretimle aşçılık eğitimi alan Masterchef Pelin, seyahat ederek çok sayıda ülke gezmiştir. Dünya mutfağına ilgisi olan Pelin, hayatının bir döneminde Amerika’da yaşamıştır. İleride kendine ait bir işletme açmak isteyen Pelin Zaman, ilk turda şeflerin isteği üzerine son çağrı anonsu yapmıştır.

Pelin Zaman’ın Masterchef Yolculuğu

Pelin, ilk turda şefler için Porto Riko yemeği olan mofongoyu hazırladı. Pelin, 3 evetle bir üst tura çıkmayı başardı. İkinci turda Pelin, Kübra ve Rümeysa düellosu yapıldı. Yarışmacılardan minestrone çorbası hazırlamaları istendi. Rakiplerini geride bırakan yarışmacı, yedek kadroya alındı. Yedek kadro yarışmacılarından lazanya yapmaları istendi. Gecenin sonunda rakiplerinden daha iyi bir tabak hazırlayarak ana kadroya girmeye hak kazanan isim, Pelin Zaman oldu.

Ekranlarında heyecan, eğlence ve mutfak bilgilerini içeren yarışma programı, TV8 kanalında yayınlanmakta ve jüri koltuğunda Somer Sivrioğlu, Danilo Zanna ve Mehmet Yalçınkaya oturmakta. Acun Ilıcalı’nın yapımcısı olduğu MasterChef Türkiye 2021’in yarışmacıları, kadrosundaki önemli jüri üyelerinin yanısıra konuk jüri üyeleri karşısında da ter döküyorlar. Programın detaylı incelemesi ve diğer yarışmacılar hakkında detaylar yazımızda.