Şimdi yükleniyor
×

Masterchef Türkiye 2021 Milhan Erdem kimdir?

milhan erdem

Masterchef Türkiye 2021 Milhan Erdem kimdir?

Masterchef Türkiye 2021 Milhan Erdem Kimdir? Tüm detayları ile yarışmacıyı tanıyalım.

Screen-Shot-2022-01-08-at-00.13.06-647x1024 Masterchef Türkiye 2021 Milhan Erdem kimdir?

Milhan Erdem Kimdir?

Yarışmanın internet sayfasında yer alan bilgilere göre Milhan Erdem, 2001 doğumlu. Kütahya’da bulunan Yoncalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 2019 yılında mezun oldu. Aslen Kütahya Tavşanlılı. Erdem, yaşantısını İstanbul ve Kütahya’da sürdürmektedir.

Erdem birinci tur tanıtımında biyografisi hakkında şu bilgileri vermişti: “Adım Milhan Erdem. 19 yaşındayım. Lübnan mutfağında çalışıyorum. Avakadolu humus yapacağım. Kendim geliştirdim. Kütahya’da Turizm Otelcilik Lisesi çıkışlıyım. Ardından çalışmak için İstanbul’a geldim. Katıldığım çoğu yarışmada derecelerim var. 2019 yılında Expo’da düzenlenen bir yarışmada yılın altın genç şefi seçildim. İzmir’de düzenlenen yarışmada bir bronz, bir gümüş madalyam var. Son katıldığım Expo’da da bir kupa bir altın madalyam var. Okulda son sınıftaydım ve hiç okulda olamadım. Lübnan mutfağından önce otellerde çalıştım. Davet üzerine Kırgızistan’da eğitim verdim Türk yemekleri hakkında, tarhana çorbası yaptım. Almanya’da 1.5 ay yaptım, orada bir Türk restorantında çalıştım”

İlk turda 3 evet alan Milhan Erdem, “Cidden çok mutluyum. Çok çalıştım, şampiyonluğa doğru adım adım” demişti. 

Milhan Erdem’in Instagram Hesabı

Ekranlarında heyecan, eğlence ve mutfak bilgilerini içeren yarışma programı, TV8 kanalında yayınlanmakta ve jüri koltuğunda Somer Sivrioğlu, Danilo Zanna ve Mehmet Yalçınkaya oturmakta. Acun Ilıcalı’nın yapımcısı olduğu MasterChef Türkiye 2021’in yarışmacıları, kadrosundaki önemli jüri üyelerinin yanısıra konuk jüri üyeleri karşısında da ter döküyorlar. Programın detaylı incelemesi ve diğer yarışmacılar hakkında detaylar yazımızda.

Share this content: