Masterchef Türkiye 2021 Mert Ateş Durukan kimdir?

mert ateş durukan

Masterchef Türkiye 2021 Mert Ateş Durukan Kimdir? Tüm detayları ile yarışmacıyı tanıyalım.

Masterchef Türkiye 2021 Mert Ateş Durukan Kimdir?

Masterchef Ateş Durukan Kimdir?

Yarışmaya İzmir’den katılan Ateş, 18 yaşındadır. Lisede aşçılık bölümünü okuyan Masterchef Ateş, 9-10 yaşlarındayken annesi işten gelene kadar yemekleri hazırladığını söyledi. Annesi muhasebeci, babası ise turizm sektöründe çalışan Ateş Durukan, yarışmaya kendini kanıtlamaya geldiğini söyledi. 

Ateş Durukan’ın Masterchef Yolculuğu

İlk turda somon yemeği hazırlayarak şeflerin beğenisine sunan Ateş Durukan, üç evet alarak bir üst tura çıkmayı başardı. İkinci turda İsmail, Ateş ve Sibel eşleşmesi yapıldı. Üçlü düellolarda yarışmacılardan beğendili kuzu incik hazırlamaları istendi. Üçlü düelloları kazanarak bir üst tura çıkan yarışmacı Ateş Durukan oldu. Masterchef’in 64. bölümünde yedek yarışmacılar, ana kadro mücadelesi için mutfağa girdi. Yarışmacılardan vişne kullanarak yaratıcı bir yemek hazırlamaları istendi. Hazırladığı tabakla rakiplerini geride bırakan ve ana kadroya giren isim, Mert Ateş Durukan oldu.

Ekranlarında heyecan, eğlence ve mutfak bilgilerini içeren yarışma programı, TV8 kanalında yayınlanmakta ve jüri koltuğunda Somer Sivrioğlu, Danilo Zanna ve Mehmet Yalçınkaya oturmakta. Acun Ilıcalı’nın yapımcısı olduğu MasterChef Türkiye 2021’in yarışmacıları, kadrosundaki önemli jüri üyelerinin yanısıra konuk jüri üyeleri karşısında da ter döküyorlar. Programın detaylı incelemesi ve diğer yarışmacılar hakkında detaylar yazımızda.