Masterchef Türkiye 2021 Mert Yılmaz kimdir?

mert yılmaz

Masterchef Türkiye 2021 Mert Yılmaz Kimdir? Tüm detayları ile yarışmacıyı tanıyalım.

Masterchef Türkiye 2021 Mert Yılmaz Kimdir?

Mert Yılmaz Kimdir?

Los Angeles’tan Masterchef’e katılmak için Türkiye’ye gelen Mert Yılmaz, aslen Bolu Mengenli. 2009 yılında Bolu Mengen aşçılık bölümünden mezun olan yarışmacı, 4 sene mesleğini icra etmiş, sonrasında ise 8 yıl ara vermiştir. 29 yaşındaki yarışmacı özel bir catering firmasında aşçılık yapıyormuş. Ancak geçen aylarda işi bırakmış. Son üç aydır bulunduğu ve taksicilik yaptığı Los Angeles’tan yarışma için gelmiş.

Mert Yılmaz’ın Masterchef Yolculuğu

Mert, Masterchef’in ilk turunda ızgara somon hazırlayarak şeflerin beğenisine sundu. Şeflerden 3 evet alarak bir üst tura yükseldi. İkinci turda Ozan, Mert ve İlhan eşleşmesi yapıldı. Şefler, yarışmacılardan lazanya yapmalarını istedi. Ana kadro seçmelerinde yarışmacılardan kazandibi hazırlamaları istendi. En iyi tabakları hazırlayan yarışmacılar final turuna yükseldi. Final turunda yarışmacılara işkembe verildi. Yarışmacıların işkembeyi kullanarak 40 dakika içinde yaratıcı bir yemek hazırlamaları istendi. Gecenin sonunda rakiplerini geride bırakarak ana kadroya dahil olan yarışmacı, Mert Yılmaz olarak belirlendi.

Ekranlarında heyecan, eğlence ve mutfak bilgilerini içeren yarışma programı, TV8 kanalında yayınlanmakta ve jüri koltuğunda Somer Sivrioğlu, Danilo Zanna ve Mehmet Yalçınkaya oturmakta. Acun Ilıcalı’nın yapımcısı olduğu MasterChef Türkiye 2021’in yarışmacıları, kadrosundaki önemli jüri üyelerinin yanısıra konuk jüri üyeleri karşısında da ter döküyorlar. Programın detaylı incelemesi ve diğer yarışmacılar hakkında detaylar yazımızda.