Masterchef Türkiye 2021 Hasan Biltekin kimdir?

hasan biltekin

Masterchef Türkiye 2021 Hasan Biltekin Kimdir? Tüm detayları ile yarışmacıyı tanıyalım.

Masterchef Türkiye 2021 Hasan Biltekin Kimdir?

Hasan Biltekin Kimdir?

Aslen Nevşehir’li olan Hasan Biltekin, 27 yaşındadır. Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ÜSET Meslek Yüksek Okulu’ndan mezun olan Hasan, bu senenin iddialı isimleri arasında yer alıyor. Liseden beri yemek sektörüyle uğraştığını söyleyen Masterchef Hasan, Nevşehir Belediyesporun mutfağında şeflik yapmaktadır. Bugüne kadar farklı farklı yemek yarışmalarına katılan Hasan’ın madalyaları ve kupaları vardır. Geçtiğimiz sene Masterchef Türkiye yarışmasına katılan Hasan 3 evet almasına rağmen, annesinin rahatsızlığı nedeniyle yarışmadan ayrılmak zorunda kalmıştır.

Hasan Biltekin’in Masterchef Yolculuğu

İlk turda piramit tavuk yemeği hazırlanan Hasan, Somer şeften hayır oyu almıştır. Mehmet ve Danilo şefin evet oyu vermesiyle bir üst tura çıkmaya hak kazanmıştır. Üçlü düellolarda Yiğit ve Oğuzhan ile eşleşmiş ve balık çorbası hazırlamıştır. Şeflerin verdiği kararla rakiplerini geride bırakarak bir üst tura çıkmıştır.

Masterchef Türkiye’nin 36. bölümünde yarışmacılardan astarlı sütlaç yapmaları istendi. En iyi tabakları hazırlayarak ana kadroya bir adım daha yaklaşan yarışmacılar Hasan, Azize ve Samet oldu. Şefler, 3 yarışmacıdan da içinde demirhindi kullanılan bir yaratıcılık tabağı hazırlamalarını istedi. Hasan demirhindili bonfile, Azize demirhindili kebap ve Samet demirhindili balık yemeği hazırladı. Gecenin sonunda hazırladığı tabakla ana kadroya girmeyi başaran isim Hasan Biltekin oldu.

Dörtlü Finale kadar yükselen ve Mastechef gömleği giyen Masterchef Hasan, Masterchef ikincisi olarak yarışmayı tamamlayan isim oldu.

Ekranlarında heyecan, eğlence ve mutfak bilgilerini içeren yarışma programı, TV8 kanalında yayınlanmakta ve jüri koltuğunda Somer Sivrioğlu, Danilo Zanna ve Mehmet Yalçınkaya oturmakta. Acun Ilıcalı’nın yapımcısı olduğu MasterChef Türkiye 2021’in yarışmacıları, kadrosundaki önemli jüri üyelerinin yanısıra konuk jüri üyeleri karşısında da ter döküyorlar. Programın detaylı incelemesi ve diğer yarışmacılar hakkında detaylar yazımızda.