Masterchef Türkiye 2021 Hamza Mercimek kimdir?

hamza mercimek

Masterchef Türkiye 2021 Hamze Mercimek Kimdir? Tüm detayları ile yarışmacıyı tanıyalım.

Masterchef Türkiye 2021 Hamza Mercimek Kimdir?

Hamza Mercimek Kimdir?

Yarışmaya İstanbul’dan katılan Masterchef Hamza, 24 yaşındadır. Aslen Bolu Mengenli olan yarışmacı, Karaköy’de özel bir restoranda çalışıyor. Ailesinin tümünün yemekle uğraştığını belirten Hamza Mercimek, yarışmaya kendini ispatlamak için katılmış. 

Hamza Mercimek’in Masterchef Yolculuğu

Hamza mercimek, Masterchef 2021’in ilk turunda damla sakızlı levrek buğulama yemeği hazırladı. Şeflerden 3 evet alan yarışmacı, bir üst tura çıkmaya hak kazandı. Üçlü düellolarda Şükrü ve Mehmet ile eşleşen Hamza, hazırladığı karnıyarık ve pirinç pilavı ile bir üst tura çıkmaya hak kazandı. Masterchef’in 33. bölümünde şefler, yarışmacılardan deniz mahsullü niyokki hazırlamalarını istedi. En iyi tabağı hazırlayan yarışmacılardan, yeni dünyanın başrolde olduğu yaratıcılık yemeği hazırlamaları istendi. Günün sonunda rakiplerini geride bırakarak ana kadroya çıkmayı başaran isim, Hamza Mercimek oldu.

Ekranlarında heyecan, eğlence ve mutfak bilgilerini içeren yarışma programı, TV8 kanalında yayınlanmakta ve jüri koltuğunda Somer Sivrioğlu, Danilo Zanna ve Mehmet Yalçınkaya oturmakta. Acun Ilıcalı’nın yapımcısı olduğu MasterChef Türkiye 2021’in yarışmacıları, kadrosundaki önemli jüri üyelerinin yanısıra konuk jüri üyeleri karşısında da ter döküyorlar. Programın detaylı incelemesi ve diğer yarışmacılar hakkında detaylar yazımızda.