Masterchef Türkiye 2021 Görkem Demiral kimdir?

görkem demiral

Masterchef Türkiye 2021 Görkem Demiral Kimdir? Tüm detayları ile yarışmacıyı tanıyalım.

Masterchef Türkiye 2021 Görkem Demiral Kimdir?

Görkem Demiral Kimdir?

Aslen İzmirli olan Görkem Demiral, yarışmaya İstanbul’dan katılıyor. 23 yaşındaki Görkem, restoran ve otellerde çalıştığını belirtmişti. 6 yıldır bu meslekte olan Görkem, ilk tura ablası Esra Demiral ile birlikte gelmişti.

Görkem Demiral’ın Masterchef Yolculuğu

Görkem Demiral, ilk turda levrek lokum hazırlayarak şeflerin karşısına çıkmıştı. Levrekleri kelebek tekniğiyle açan Görkem, 3 evetle ilk turu geçmeyi başardı. Görkem ikinci turda Sergen ve Yasemin ile eşleşti. Yarışmacılardan soğan çorbası hazırlamaları istendi. Görkem rakiplerini geride bırakarak bir üst tura çıkmaya hak kazandı. Ana kadro seçmelerinin 9. gününde yarışmacılardan Endonezya mutfağına özgü nasi goreng ve satay soslu tavuk yapmaları istendi. Şefler en iyi 5 tabağı seçti. Seçilen yarışmacılar ana kadroya bir adım daha yaklaştı. Yarışmacılara ana ürün olarak biber verildi. Verilen biberlerden bir yaratıcılık yemeği hazırlamaları istendi. Görkem balık suyunda 8 biberli dolma yaparak rakiplerini geride bıraktı ve ana kadroya girmeyi başardı.

Ekranlarında heyecan, eğlence ve mutfak bilgilerini içeren yarışma programı, TV8 kanalında yayınlanmakta ve jüri koltuğunda Somer Sivrioğlu, Danilo Zanna ve Mehmet Yalçınkaya oturmakta. Acun Ilıcalı’nın yapımcısı olduğu MasterChef Türkiye 2021’in yarışmacıları, kadrosundaki önemli jüri üyelerinin yanısıra konuk jüri üyeleri karşısında da ter döküyorlar. Programın detaylı incelemesi ve diğer yarışmacılar hakkında detaylar yazımızda.