Masterchef Türkiye 2021 Eren Kaşıkçı kimdir?

eren kaşıkçı

Masterchef Türkiye 2021 Eren Kaşıkçı Kimdir? Tüm detayları ile yarışmacıyı tanıyalım.

Masterchef Türkiye 2021 Eren Kaşıkçı Kimdir?

Eren Kaşıkçı Kimdir?

Yarışmanın iddialı isimlerinden biri olan Eren Kaşıkçı, 32 yaşındadır ve aslen Tokatlıdır. Yarışmaya Çanakkale Gökçeada’dan katılan Masterchef Eren, İstanbul’da uzun süre otellerde çalışıp daha sonra Gökçeada’ya yerleşmiştir. Evli ve bir çocuk babası olan Eren Kaşıkçı, Gökçeada’da sörf otelinde şeflik yapıyor.

Eren Kaşıkçı’nın Masterchef Yolculuğu

İlk turda şeflere imroz kuzusu hazırlayan Eren Kaşıkçı, 3 evetle bir üst tura yükseldi. İkinci turda Eren, Bahri ve Emirhan eşleşmesi yapıldı. Yarışmacılardan süt helvası hazırlamaları istendi. Gecenin sonunda rakiplerini geride bırakan ve bir üst tura çıkan isim Eren Kaşıkçı oldu. Masterchef’in 39. bölümünde yarışmacılardan ana kadroya girebilmek için Macar gulaş hazırlamaları istendi. Macar gulaşı en iyi yapan 7 yarışmacı final turana geçti. Final turundaki yarışmacılardan hindibayı kullanarak yaratıcı bir yemek hazırlamaları istendi. Gecenin sonunda hindiba ve mantarlı buğday salatası hazırlayan Eren Kaşıkçı ana kadroya dahil olan 12. isim olarak seçildi. 

Dörtlü Finale kadar yükselen ve Mastechef gömleği giyen ilk isim olan Masterchef Eren, Masterchef birincisi olarak kupayı kazanan isim oldu.

Ekranlarında heyecan, eğlence ve mutfak bilgilerini içeren yarışma programı, TV8 kanalında yayınlanmakta ve jüri koltuğunda Somer Sivrioğlu, Danilo Zanna ve Mehmet Yalçınkaya oturmakta. Acun Ilıcalı’nın yapımcısı olduğu MasterChef Türkiye 2021’in yarışmacıları, kadrosundaki önemli jüri üyelerinin yanısıra konuk jüri üyeleri karşısında da ter döküyorlar. Programın detaylı incelemesi ve diğer yarışmacılar hakkında detaylar yazımızda.