Masterchef Türkiye 2021 Emre Büber kimdir?

emre büber

Masterchef Türkiye 2021 Emre Büber Kimdir? Tüm detayları ile yarışmacıyı tanıyalım.

Masterchef Türkiye 2021 Emre Büber Kimdir?

Emre Büber Kimdir?

İzleyiciler tarafından büyük bir merakla takip edilen Emre Büber, yarışmaya Avusturya’dan katılıyor. Aslen Konyalı olan Masterchef Emre, 26 yaşında ve bir çocuk babasıdır. Aşçılık eğitimi almamasına rağmen iddialı olan Emre Büber, 4 yıldır bu sektördedir. Alaylı aşçı olarak çalışan Emre Büber, yarışmaya babası, küçük kardeşi ve kuzeni ile birlikte gelmiştir. 

Emre Büber’in Masterchef Yolculuğu

Emre Büber ilk turda mantarlı bıldırcın hazırlayarak şeflerin beğenisine sundu. Üç evet alarak bir üst tura çıkmaya hak kazandı. İkinci turda Mustafa, Mert ve Emre eşleşmesi yapıldı. Şefler, yarışmacılardan etli yaprak sarma hazırlamalarını istedi. İkinci turda şefler kararsız kaldığı için Masterchef Türkiye’de bir ilk yaşandı. Şefler hem Mustafa’nın, hem de Emre’nin bir üst tura çıkmaya hak kazandığını söyledi. Ana kadro seçmelerinde yarışmacılardan fish and chips yapmaları istendi. Fish and chipsi en iyi yapan yarışmacılar Melis, Necdet, Yiğit Rabia, Atakan, Emre ve Mustafa olarak belirlendi. Yemeği en iyi hazırlayan Emre Büber olurken, en iyi ikinci tabağın Mustafa’nın tabağı olduğu belirtildi. Final turunda yarışmacılardan bamya kullanarak yaratıcı bir tabak hazırlamaları istendi. Şeflerin verdiği karara göre Emre Büber, Masterchef’in ana kadrosuna girmeyi başaran 15. isim oldu.

Ekranlarında heyecan, eğlence ve mutfak bilgilerini içeren yarışma programı, TV8 kanalında yayınlanmakta ve jüri koltuğunda Somer Sivrioğlu, Danilo Zanna ve Mehmet Yalçınkaya oturmakta. Acun Ilıcalı’nın yapımcısı olduğu MasterChef Türkiye 2021’in yarışmacıları, kadrosundaki önemli jüri üyelerinin yanısıra konuk jüri üyeleri karşısında da ter döküyorlar. Programın detaylı incelemesi ve diğer yarışmacılar hakkında detaylar yazımızda.