Masterchef Türkiye 2021 Dilara Başaran kimdir?

dilara başaran

Masterchef Türkiye 2021 Dilara Başaran Kimdir? Tüm detayları ile yarışmacıyı tanıyalım.

Masterchef Türkiye 2021 Dilara Başaran Kimdir?

Dilara Başaran Kimdir?

Masterchef 2021’in ana kadrosuna dahil olan Dilara Başaran, aslen Tekirdağlıdır. 24 yaşındaki Dilara Turizm lisesinde okurken staj yapmaya başlamış ve mutfağa olan ilgisini o yıllarda fark ettiğini söylemiştir.

Dilara Başaran’ın Masterchef Yolculuğu

Dilara Başaran, ilk turda tavada levrek hazırlayarak şeflerin beğenisine sundu. Şefler, Dilara’nın hazırladığı tabağı çok beğendi ve Dilara 3 evetle bir üst tura çıkmaya hak kazandı. İkinci turda Dilara, Bozbey ve Rümeysa ile üçlü düellolarda yarıştı. Yarışmacılardan soğan dolması hazırlamaları istendi. Şeflerin verdiği kararla üst tura çıkan a-yarışmacı Dilara Başaran oldu. Somer Şef, ikinci turda Dilara’yı daha fazla özgüvenli olması gerektiği konusunda uyardı. Masterchef 2021’in ana kadro seçmelerinde ise yarışmacılar büyük bir mücadele verdi. Masterchef Türkiye’nin ana kadrosuna dahil olan 3. yarışmacı Dilara Başaran olarak belirlendi. 

Ekranlarında heyecan, eğlence ve mutfak bilgilerini içeren yarışma programı, TV8 kanalında yayınlanmakta ve jüri koltuğunda Somer Sivrioğlu, Danilo Zanna ve Mehmet Yalçınkaya oturmakta. Acun Ilıcalı’nın yapımcısı olduğu MasterChef Türkiye 2021’in yarışmacıları, kadrosundaki önemli jüri üyelerinin yanısıra konuk jüri üyeleri karşısında da ter döküyorlar. Programın detaylı incelemesi ve diğer yarışmacılar hakkında detaylar yazımızda.