Masterchef Türkiye 2021 Araz Aknam kimdir?

araz aknam

Masterchef Türkiye 2021 Araz Aknam Kimdir? Tüm detayları ile yarışmacıyı tanıyalım.

Masterchef Türkiye 2021 Araz Aknam Kimdir?

Araz Aknam Kimdir?

Yarışmaya İstanbul’dan katılan Araz Aknam, aslen İran Azerisi’dir. 30 yaşındaki yarışmacı, İran’da 10 sene, Los Angeles’da ise 8 yaşamıştır. İnşaat mühendisi olan Araz, mutfakta profesyonel olarak çalışmadığını söylüyor. Küçük yaşlardan beri mutfakla ilgilendiğini söyleyen Araz, hobilerini ciddiye aldığını da belirtiyor. Şefler, kısa süre önce evlenen Araz Aknam ve eşine önceki turlarda bir hediye verdi.

Araz Aknam Masterchef Yolculuğu

Araz Aknam, ilk turda levrek ceviche hazırladı ve şeflerin beğenisine sundu. İlk turda 3 evet alarak bir üst tura çıkmayı başardı. İkinci turda Emre, Araz ve Taylan eşleşmesi yapıldı. Yarışmacılardan kuzu kol sarma hazırlamaları istendi. Gecenin sonunda rakiplerinden daha iyi tabak çıkaran Araz, bir üst tura çıkmaya hak kazandı. Masterchef’in 69. bölümünde ise yedek yarışmacılar, ana kadroya girme mücadelesi verdi. Yarışmacılardan ilk turda hünkar beğendi hazırlamaları istendi. En iyi tabakları hazırlayan yarışmacılar ikinci tura yükseldi. İkinci turda yarışmacılardan taze fasulye kullanarak yaratıcı bir yemek hazırlamaları istendi. Gecenin sonunda rakiplerini geride bırakan ve ana kadroya geçmeye hak kazanan isim Araz oldu.

Ekranlarında heyecan, eğlence ve mutfak bilgilerini içeren yarışma programı, TV8 kanalında yayınlanmakta ve jüri koltuğunda Somer Sivrioğlu, Danilo Zanna ve Mehmet Yalçınkaya oturmakta. Acun Ilıcalı’nın yapımcısı olduğu MasterChef Türkiye 2021’in yarışmacıları, kadrosundaki önemli jüri üyelerinin yanısıra konuk jüri üyeleri karşısında da ter döküyorlar. Programın detaylı incelemesi ve diğer yarışmacılar hakkında detaylar yazımızda.