Şimdi yükleniyor
×

Anadolu İzcilik Federasyonu Genç İzcileri Yetiştiriyor.

anadolu izcilik federasyonu

Anadolu İzcilik Federasyonu Genç İzcileri Yetiştiriyor.

Anadolu İzcilik Federasyonu üyesi Fethiye Yaşam Paylaşım İzcilik ve Rekreasyon Derneği, izciliğin çocuk ve gençlere yayılması adına toplantı düzenlendi.

Anadolu İzcilik Federasyonu üyesi FEYAP (Fethiye Yaşam Paylaşım İzcilik ve Rekreasyon Derneği) ve FETAV kapsamında izciliğin yayılması adına bir toplantı düzenlendi. FETAV’da düzenlenen toplantıya birçok doğa sever çocuk ve velileri katıldı.

Toplantı hakkında bilgi veren Anadolu İzcilik Federasyonu Eğitim Kurulu Önderi Ertuğrul Uğur, “Biz Fethiye’de izciliğin yayılması için FEYAP adında bir dernek kurduk. Bu dernek bünyesinde FETAV ile ortak bir tanıtım projesi yaptık. Bu proje kamasında da tüm Fethiye halkına ulaşarak bu toplantıyı gerçekleştirdik” dedi.

AMACIMIZ ÇOCUKLARI SOKAĞA ÇIKARTMAK

Anadolu İzcilik Federasyonu üyesi Ayhan Gültaş, “Amacımız çocukları sokağa çıkartmak. Herkesin bildiği gibi çocuklar artık tablet ve telefon bağımlısı oldular. Okul dışında arkadaşları yok. Sokakta oynamayı bilmiyorlar. Paylaşmayı ve birbirlerine yardım etmeyi bilmiyorlar. Burada ki maksat o çocukları sokağa çıkartıp doğayla tanıştırmak. Bir de bu çocukların içerisinde liderlik vasfı olan çocukları keşfetmek” ifadelerini kullandı. 

İzcilik ve Kampçılık başlığı altındaki sizler için derlenen yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz…

Share this content: