Masterchef Türkiye 2021 Burcu Önal kimdir?

burcu önal

Masterchef Türkiye 2021 Burcu Önal Kimdir? Tüm detayları ile yarışmacıyı tanıyalım.

Masterchef Türkiye 2021 Burcu Önal Kimdir?

Burcu Önal Kimdir?

Profesyonel iş yaşamında da meslek olarak aşçılıkla uğraşan Burcu Önal, aslen Diyarbakırlıdır. 34 yaşındaki Burcu Önal, ilk turda gemide garsonluk yaptığını sonrasında ise yemek eğitmenliğine geçtiğini söylemişti. Uzakdoğu mutfağını çok sevdiğini söyleyen Burcu, ilk turda Asya’ya özgü kıyafetler giyerek yarışmaya katılmıştı.

Burcu Önal’ın Masterchef Yolculuğu

Asya mutfağıyla yakından ilgilenen Burcu Önal, ilk turda şefler için Çin mantısı hazırladı. Şefler yarışmacının tabağını beğenerek bir üst tura çıkmaya hak kazandığını belirtti. Üçlü düellolarda Mahsun, Selçuk ve Burcu eşleşmesi yapıldı. Yarışmacılardan kabak çiçeği dolması hazırlamaları istendi. Gecenin sonunda rakiplerini geride bırakan ve bir üst tura çıkmaya hak kazanan yarışmacı, Burcu Önal oldu. Masterchef’in 34. bölümünde yarışmacılardan Osmanlı mutfağına özgü terkib-i çeşidiye hazırlamaları istendi. En iyi tabakları hazırlayan yarışmacılar ana kadroya girebilmek için tekrar mücadele etti. Bu kez yarışmacılardan fıstık ezmesini kullanarak bir yaratıcılık tabağı hazırlamaları istendi. Burcu Önal hazırladığı tabakla şeflerin beğenisini kazandı ve ana kadroya dahil oldu.

Ekranlarında heyecan, eğlence ve mutfak bilgilerini içeren yarışma programı, TV8 kanalında yayınlanmakta ve jüri koltuğunda Somer Sivrioğlu, Danilo Zanna ve Mehmet Yalçınkaya oturmakta. Acun Ilıcalı’nın yapımcısı olduğu MasterChef Türkiye 2021’in yarışmacıları, kadrosundaki önemli jüri üyelerinin yanısıra konuk jüri üyeleri karşısında da ter döküyorlar. Programın detaylı incelemesi ve diğer yarışmacılar hakkında detaylar yazımızda.