Şimdi yükleniyor
×

Kayhan Kılbaşoğlu kimdir ?

kayhan kilbaşoğlu

Kayhan Kılbaşoğlu kimdir ?

Kayhan Kilbaşoğlu kimdir ? Mr.Germany Kayhan Kilbaşoğlu 3 yaşından beri vatan hasreti çektiğini anlattı. Almanya’da büyüyen ve 2020 yılında katıldığı yarışmada “Almanya’nın En Yakışıklı Erkeği” olarak seçilen Kayhan Kilbaşoğlu, Türkiye’ye döndü. Kariyerine ülkesinde oyunculuk yaparak devam etmeyi hedeflediğini anlatan Kilbaşoğlu, memleketine duyduğu özlemi de bizlere anlattı.

Erzurum’da Almanya’ya uzanan bir hikaye. Peki kimdir Kayhan Kilbaşoğlu ?

1992 yılında Erzurum’da doğdum. Ailem, Erzurum’dan Almanya’ya 1995 yılında iş için geldiğinde ben 3 yaşındaydım ve o zamandan beri 24 yıldır Almanya’da yaşıyorum.

Türkiye’ye pek çok kez tatil için geldim ama uzun zaman geçirmedim. Türkiye ile aslında yeni tanıştım ve çok sevdim. Her ne kadar Mr. Germany (Almanya’nın En Yakışıklı Erkeği) seçilmiş ve Almanya’yı Dünya Erkek Güzellik Yarışması’nda temsil etmeye hak kazanmış olsam da bence iyi bir Türk ve iyi bir Alman vatandaşıyım.

Şu anda çok güvendiğim insanların yardımıyla oradaki iş yatırımlarım başarıyla devam ediyor. Gastronomiyi de çok seviyorum ama oyunculuk asıl kariyer hedefim, kendimi ait hissettiğim yer. O yüzden, artık “Mesleğin ne” sorusuna “Oyuncuyum” diyorum.

 Kayhan Kılbaşoğlu kimdir ?

Peki Almanya’dan Türkiye’ye dönüş planların var mı?

Almanya’da büyüdüm ama modellik yapmaya başladığımda tanıştığım Türkiye’de kendimi çok mutlu hissediyorum. Modelliğe devam ediyorum. Mr. Germany seçildikten sonra, Almanya’da pek çok dizi için teklif aldım. Türkiye’de ve Almanya’da özellikle internet kanallarında yayınlanan projelerde rol almaya başladım. Oyunculuğu çok seviyorum. Bunun için çeşitli oyunculuk eğitimleri almaya devam ediyorum.

Almanya’da katıldığınız yarışmayı da okuyuculara anlatır mısın?

Almanya’nın en yakışıklı erkeği seçildim ve Almanya’yı Dünya Erkekler Güzellik Yarışması’nda temsil etme hakkı kazandım. Pandemi nedeniyle Dünya Güzellik Yarışması ertelendi ama yapılabilseydi, dünyanın en yakışıklı 3 erkeğinden biri seçilebilirdim.

Bir Türk olarak Mr. Germany seçilmiş olmak benim için ayrı bir gururdur. Bu yarışmadan sonra aslında çok sevdiğim “oyunculuk” için güçlü bir adım atmam, çabalamam gerektiğini hissettim. Hayata bakışımı değil ama hayatımı planlama şeklimi değiştirdi bu yarışma.

Screen-Shot-2022-04-08-at-22.25.26-1024x687 Kayhan Kılbaşoğlu kimdir ?

Peki nereden çıktı bu yarışma?

Her zaman ilgi görüyordum, iyi bir model olabilme kapasitem olduğunu söyleyen arkadaşlarım vardı ama aklımda asla moda dünyasına yönelik bir kariyer yoktu.

Bir tesadüf sonucu Fashion Week organizasyonundan yetkililerle tanıştım ve katılmam yönündeki önerilerini kabul ederek 2018’de Fashion Week Berlin’de ilk kez podyuma çıktım. Burada, Berlin Fashion Week’in özel konuğu olan ve tek Türk Tasarımcısı olarak Türkiye’yi temsil eden modacı Erol Albayrak ile tanıştım. Erol Albayrak, beni çok motive etti. O sene Best Model of Turkey’ye izleyici olarak davet edildim.

Benim için yeni bir deneyimdi. Aynı dönemde Uğurkan Erez ile de tanıştım. O da Türkiye’deki Best Model yarışmasına katılmamı söyledi. Almanya’ya geri döndükten sonra bunu denemeye karar verdim. Ama Türkiye’deki yarışma için bir yıl beklemem gerekiyordu. Onun yerine hemen Almanya’nın en iyilerinin seçildiği Mr. Germany yarışmasına başvurdum.

Bu birincilik sana neler kattı?

Almanya’da ilk kez bir Türk, Mr. Germany seçilerek Almanya’yı dünyada temsil etme hakkı kazandı. Bu Almanya için de yeni bir olaydı ama Almanlar ve Alman medyası bunu çok güzel ve olumlu karşıladı. Bana çok büyük ilgi gösterdiler. Hâlâ Almanya’da sokakta yürürken insanlar yanıma gelip benimle tanışmak ve sohbet etmek istiyor.

Türkiye hedeflerin arasında neler var? Buraya yerleşmeyi düşünmendeki en büyük etken nedir?

Hangi ülkede şöhret olmak daha kolay bilmiyorum. 3 yaşından beri Türkiye’den ayrıyım ve vatan hasreti çekiyorum. İlk sinema filmi teklifinden sonra Türkiye’ye ilk defa geldim ve ayrı kaldığım seneler için çok üzüldüm.

Türkiye’yi çok seviyorum ve yaşanılacak en güzel yer olduğunu düşünüyorum. Almanya’dan birçok teklif almama rağmen hiçbirine gitmedim. Bir de, Türkiye’de sinema, tiyatro ve dizi projeleri çok zengin içerikli ve Türk insanı bu programları çok beğenerek takip ediyor. Ayrıca Türk dizi sektörü bir tek Türkiye’de değil, özellikle Arap ülkeleri ve Uzakdoğu ülkeleri gibi bir çok ülkede, yapımdan, oyunculuğa kadar bir çok etkenin katkısı ile sevilerek takip ediliyor. Oyunculuk yönümü bulmam için bunların da bana çok faydası olacağını düşünüyorum.

Screen-Shot-2022-04-08-at-22.25.53-1024x659 Kayhan Kılbaşoğlu kimdir ?

Türkiye’de bir çok Türk asıllı oyuncu için olduğu gibi senin hakkında da “her önüne gelen şöhret olmak için burada” yorumları yapılabilir. Bu konuda neler söylemek istersin?

Türkiye sonuçta özellikle televizyona yönelik film ve dizi sektöründe her sene dünya çapında ilk sırada. Ben de bundan ötürü deneyimli bir ülkede çalışmak istedim. Hedefim, sadece Türkiye’de şöhret olmak değil, dünyada sevilen iyi bir Türk oyuncu olmak.

Peki artık kariyerin oyunculuk üzerine mi devam edecek?

Almanya’da yayınlanan bir kaç sinema ve dizi projesinde yer aldım. Türkiye’ye geldikten sonrada kendimi geliştirmek için burada alanında çok iyi hocalardan ders alıyorum. Öncelikli hedefim elbette çok iyi bir oyuncu olmak.

Örnek aldığın oyuncular kimler?

Kimse ukalalık olarak algılamasın ama kendimden başka kimseyi örnek almıyorum. Kendi ruhumu, kalbimi oynadığım rolde kullanan bir oyuncu olmak istiyorum, taklit yapan değil. Türk oyunculardan Kıvanç Tatlıtuğ, Mehmet Aslantuğ, Ezgi Mola ve Haluk Bilginer’i çok beğeniyorum. Rollerinin hakkını iyi verdiklerini düşünüyorum. Alman oyunculardan ise Til Schweiger’i beğeniyorum.

İş ya da akademik yaşam farketmeksizin alanında başarılı diğer isimler hakkında yazılarımıza ulaşmak için buraya tıklayınız.

Share this content: