Şimdi yükleniyor
×

Instagram Hesap Silme veya Kapatma 2021

instagram silme

Instagram Hesap Silme veya Kapatma 2021

Instagram Hesap Silme veya Kapatma 2021 yılında da geçmiş yıllarda olduğu gibi çok aranan bir konu oldu, bu sebeple durumu kolaylaştırmak için Instagram kullanıcılarına bir takım çözüm önerileri sunuyor.

Bir çok sosyal medya platformunda olduğu gibi Instagram üzerinde de kullanıcıların isteklerine göre hesaplarını tamamen silebilecekleri ya da kısa süreli olarak kapatabilecekleri seçenekler sunuluyor. Herhangi bir sebepten dolayı ya da sebepsiz olarak Instagram hesap silme ya da hesap kapatma işlemi yapmak istiyorsanız, yazımın içinde altta yer alan Instagram.com adresindeki linkler üzerinden kalıcı ya da geçici olarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Dünyada yaklaşık olarak 1 milyar 386 milyon kişinin, Türkiye’de ise 13 yaş üzerinde 46 milyona yakın kişinin Instagram kullandığı belirtiliyor. Elbette bu kadar kullanıcı arasından her gün yüzbinlerce kişi Instagram silme ve kapatma işlemlerini gerçekleştiriyor.

Siz de Instagram hesabınızda kalıcı silme ya da geçici kapatma işlemi uygulamak istiyorsanız, alttaki adımları uygulayabilirsiniz.

Ufak bir bilgilendirme notu.

Instagram Kapatma: “Geçici Olarak Kapatma” ya da “Hesap Dondurma” olarak bilinir. İstediğiniz zaman kapattığınız hesabınızı tekrar açabilirsiniz.

Instagram Silme: “Kalıcı Hesap Silme” olarak bilinir ve hesabınızı sildikten sonra 1 ay içerisinde hesabınıza girmezseniz hesabınız kalıcı olarak silinir.

Instagram Hesap Kapatma: (Geçici olarak hesap dondurma)

1 Instagram Hesap Silme veya Kapatma 2021

Instagram Hesap Silme: (Kalıcı olarak hesap silme)

2-1 Instagram Hesap Silme veya Kapatma 2021

Adım Adım Instagram Hesap Kapatma: (Geçici olarak hesap dondurma)

  • Instagram’a önceden giriş yaptıysanız altta gördüğünüz “Hesabını Geçici Olarak Kapat” sayfasını görmüş olacaksınız. Eğer giriş yapmadıysanız Instagram kullanıcı adı ve şifrenizi girin.
  • Açılan sayfadan Instagram’ın sorduğu “Hesabını neden kapatıyorsun?” seçeneklerinden herhangi birini seçin. Bir neden sunmak istemiyorsanız “Başka bir şey” olarak seçim yapın.
  • Şifre alanına şifrenizi girin ve ekranın alt kısmında bulunan “Hesabını Geçici Olarak Kapat” butonuna tıklayın
Screen-Shot-2021-10-06-at-16.50.27-1024x813 Instagram Hesap Silme veya Kapatma 2021

Adım Adım Instagram Hesap Silme: (Kalıcı olarak hesap silme)

  • Instagram’a önceden giriş yaptıysanız altta gördüğünüz “Hesabını Sil” sayfasını görmüş olacaksınız. Eğer giriş yapmadıysanız Instagram kullanıcı adı ve şifrenizi girin.
  • Açılan sayfadan Instagram’ın sorduğu “Hesabını neden silmek istiyorsun?” seçeneklerinden herhangi birini seçin. Bir neden sunmak istemiyorsanız “Başka bir şey” olarak seçim yapın.
  • Şifre alanına şifrenizi girin ve ekranın alt kısmında bulunan “Hesabını kalıcı olarak sil” butonuna tıklayın
4-1024x635 Instagram Hesap Silme veya Kapatma 2021

Bilim ve Teknoloji alanındaki diğer haberler için buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz…

Share this content: