Barbaros Çıtmacı kimdir ?

barbaros çıtmacı

Barbaros Çıtmacı Kimdir ? İş ve akademik alanda başarılarla dolu bir özgeçmişe sahip Çıtmacı, bu ay konuğumuz.

Artık her ay alanında, iş dünyası ve akademik alanda başarılara imza atmış güçlü iş insanlarını ve bilim insanlarını yazılarıma taşımaya çalışacağım.

Kimdir Barbaros Çıtmacı ?

Kariyer hedeflerine öğrencilik yıllarında başlayan Barbaros Çıtmacı, 1975 yılında iki erkek kardeşten küçüğü olarak Almanya da dünyaya geldi. Özel Koç Lisesi ‘nde lise eğitimini tamamladıktan sonra, 1997 yılında Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi Muhasebe ve Finans bölümünü bitiren Çıtmacı, 1998-2002 yılları arasında aynı üniversitede Sermaye Piyasaları ve Borsa üzerine MBA masterı yaptı. Çıtmacı, 2002-2008 yılları arasında ise yine aynı üniversitede Bankacılık üzerine doktarasını tamamladı.

Her zaman için, “Tüm eğitim ve iş hayatımda kendime örnek aldığım yegane kişi ve kişilik Mustafa Kemal Atatürk’tür. Yılmayan azmi, karar parametrelerinde sabırla birleşen kararlılık, detay ve analiz yeteneği, akıl setini çok hızlı bir şekilde aksiyona dönüştürebilmesi, nihayetinde hem lider doğan hem de lider olan kişiliğiyle Atatürk herkes için ciddi bir ışıktır ve yoldur” diyor.

atatürk

Kariyerine 1997 yılında Deutsche Bank Türkiye Hazine Bölümü’nde portföy yöneticisi ve araştırma uzmanı olarak başlayan Barbaros Çıtmacı, 2000-2011 yılları arasında Doğuş Grubu’nun banka ve banka dışı finansal kuruluşlardaki ortaklıklarında hazine, finans, strateji ve iş geliştirme alanlarında üst düzey yönetici olarak görev aldı.

2012’de Fleetcorp’a katılarak yaklaşık 3,5 sene genel müdür yardımcısı olarak görev yapan Barbaros Çıtmacı, ayrıca 8 yıl Vdf’de (VW Financial Services AG-Doğuş ortaklığı) ve 3 yıl da GE Money Romania’da (GE Capital – Doğuş ortaklığı) çalıştı.

VW FS’in gelişmekte olan ülkeler masasında çok yönlü rol alan, 2005-2008 yılları arasında ise Brezilya ve Hindistan’da bulunan hazine ve sermaye piyasaları takımlarında görev yapan Çıtmacı, ayrıca şu ana kadar akademik alanda, üniversitelerde “Gelişmekte Olan Piyasa Ekonomilerinde Yatırım”, “Fon Yönetimi”, “Finans Organizasyonu Oluşturma”, “Merkez Bankası B/S ve Hazine/Fon Yönetim Stratejileri”, “Sermaye Piyasası İhraçları”; “İş Yerinde Strateji” gibi konularda birçok konferans veriyor.

Eşi Bihter Çıtmacı (Günaydın) ile ortak girişimleri olan 2B Prodüksiyon ve Medya Partnerliği şirketi ile başarılarına devam eden Barbaros Çıtmacı, görev aldığı her alanda olduğu gibi kendi girişiminde de başarılarına hız kesmeden devam ediyor.

İş ya da akademik yaşam farketmeksizin alanında başarılı diğer isimler hakkında yazılarımıza ulaşmak için buraya tıklayınız.

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön