Şimdi yükleniyor
×

Rusya kripto para ile ambargoyu aşabilir mi?

rusya kripto para

Rusya kripto para ile ambargoyu aşabilir mi?

Döviz yaptırımı uygulanan Ruslar, kripto varlıklara yöneldi. Gerilimin başında 34 bin ile dip seviyelere inen Bitcoin, son 9 ayın en yüksek işlem hacmine ulaştı. ABD ise Rusya’ya bu kez ‘kripto’ yasağı için harekete geçti.

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısı sonrası kripto para piyasası düşüşe geçti, Yatırımcıların güvensiz varlıklardan kaçışıyla değer kaybetti.

Gerilimin başında 34 bin dolar seviyesine kadar gerileyen Bitcoin, Rusya ve Ukrayna vatandaşlarının kripto paralara yönlenmesiyle tırmanışa geçti.

7-1024x576 Rusya kripto para ile ambargoyu aşabilir mi?

“Kaçanlar varlıklarını kripto paraya çevirdi”

Finans Uzmanı Dr. Barbaros Çıtmacı, “Rus iş adamları sınırlı döviz kullanımını aşabilmek adına kripto para birimlerine yöneldi ve ciddi alımlar gerçekleşti. Diğer taraftan Ukrayna’da da halk göç sırasında kendi varlığını yanında götüremediği için mal varlığını kripto para birimlerine çevirerek beraberinde götürmeye çalışıyor” dedi. 

Diğer taraftan A.B.D. ise Rusya’nın kripto piyasaları kullanarak ekonomik yaptırımlardan kaçınmaya çalıştığının farkında olduğunu ve Rusya’nın kripto işlemlerini kısıtlayabilmek için çalışma başlattığını belirtti. Ancak bu durum kripto borsalarından olumlu yanıt alamadı.

6-1024x576 Rusya kripto para ile ambargoyu aşabilir mi?

Kripto paralarda yükseliş sürüyor..

Barbaros Çıtmacı, tüm bu gelişmelerin, kripto para piyasalarında yasal düzenlemenin önemini bir kez daha gündeme getirdiğini belirtti. Dr. Çıtmacı’ya göre gerilimin devam etmesi, kripto piyasasını yukarıya doğru taşıyabilir.

Haberler başlığı altındaki sizler için derlenen yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz…

Share this content: